Látkové odličovací tampóny

Látkové odličovací tampónky by měla doma mít každá eko krasavice

Tyto jsou vyrobené z měkké látky, která je z jedné strany jemňoučká a z druhé trošku hrubší, takže krásně obličej nejen čistí, ale i masíruje. Použitá látka je z nového avšak nepoužívaného apartního pyžamka. Průměr tampónu je 7 cm. 🙂 

Dají se však ušít i dvouvrstvé, z bambusu, z bavlny, z veselých barevných látek, v různých velikostech a tvarech.

Jaké bys chtěla ty?

 

Pytlík Záclonka

Pytlíky na bezobalové nakupování jsou 100% recyklované. Jsou vyrobeny ze záclon, které už svému účelu neslouží a stahují se pomocí šňůrky – padákové, záclonové, apod. 

Hodí se na bezobalové nakupování, na organizaci věcí v domácnosti nebo třeba při cestování. Jsou super praktické. 🙂 Sice nejsou homologované na styk s potravinou, ale já osobně je používám bez problému, takže je to na každého uvážení. Potraviny v nich neskladuji. Po návratu z obchodu je doma přesypu do sklenic a je to! 😉

Lze je ušít v různých velikostech přesně podle tvého přání a s heslem, které utvrdí v daném přesvědčení a správném směru Tebe i okolní svět.

Jak velký pytlík potřebuješ ty?

Jaké heslo s tebou rezonuje?

 

Domácí vermikompostér

Kompostér by měl mít doma každý ať má zahrádku, balkón nebo jen jeden pokojík.

Biologický odpad tvoří cca 70 % odpadu v koši běžného člověka, který je tam zbytečně. Vermikompostér si můžete lehce vyrobit nebo i koupit. Dovnitř kalifornské žížalky a je to! Nejenže spotřebují zbytky potravy, ale produkují tzv. žížalí čaj a humus pro hnojení rostlin. 

Pokud doma hodně vaříte, vyprodukujete patrně víc bio odpadu než žížalky dokáží zpracovat. A pozor, ne všechno jim taky chutná! My to doma řešíme tak, že máme ještě extra kyblíček kam nadbytky dáváme. Ty pak odneseme do komunitního kompostéru za bytovkou, případně do bio kontejneru na sběrném dvoře nebo bio popelnice.

Smrdí to? Ne, nesmrdí. Je to super! Vyzkoušej to!

 

Potřebuješ něco do své eko domácnosti?