Kdo jsem?

Jsem VERONIKA NOVOTNÁ

žena, umělkyně, vědkyně,  ekoložka…a teď taky i máma, což mě v současnosti zaměstnává nejvíc. 🙂

Dávám druhý život zbytkovým a odpadovým materiálům a svojí tvorbou upozorňuji na negativní dopady konzumního způsobu života dnešní společnosti. 

Baví mě tvorba s hlubším smyslem. Nevytvářím jen tak ledajaké výrobky, ale originály, které jsou krásné, funkční a mění pohled na odpad a plýtvání zdroji. Můj šetrný životní styl a vztah k životnímu prostředí stojí za vznikem mé tvorby a projektu APcykl.

Mimoto ale využívám k tvorbě i přírodní materiály, které jsem našla při svých toulkách světem. 🙂

Podporuji cirkulární ekonomiku, život bez obalu a zbytečného odpadu. 

Tvorba s hlubším smyslem mě provází i v ženství. Tvořím menstruační šperky na míru, které jsou pro ženy podporující a léčivé.

Tvorba s hlubším smyslem, to je moje 🙂

Čemu se kromě upcyklace věnuji a s čím se na mě můžete obrátit?

Menstruační šperky

Vyrábím osobní menstruační a cyklické šperky pro vědomé ženy. Šperk vám připomíná dar ženství, obrací vědomí k sobě sama do vašeho nitra a jemně fázi vašeho cyklu komunikuje s okolím. Pomáhá přijmout menstruaci i vaše tělo. Menstruační šperk by měla mít každá žena.

Ilustrace

Ilustrace a kresba je jedna z mých tváří. 🙂 Do této kategorie patří ručně kreslené pohlednice, přáníčka a trička, která můžu vytvořit na přání. Krásnou výzvou jsou také ilustrace knih. Zatím jsem ilustrovala jen jednu dětskou knížku, ale věřím, že nebyla poslední. 🙂

Ekologický a šetrný život

Snažím se žít šetrně k přírodě, svému zdraví, a také své peněžence. Pokud hledáš typy jak proměnit svou domácnost a své chování, tak jsi na správném místě. 🙂 Tomuto tématu se zde věnuji nejen ve formě výrobků, ale také příspěvků na blogu. Právě připravuji ebook, kde některé typy shrnu.

Zahradničení

Už jako malá jsem sbírala květiny a tvořila herbář. Miluji různorodé pokojové rostliny a zahradničení obecně. Pocit, když si člověk vypěstuje vlastní jídlo je k nezaplacení :).

Sdílená dílna

Taky rád/a tvoříš? Jsi z Brna a okolí? Přidej se do komunity kreativních lidí Industra Labs. Já mám pod palcem šicí dílnu, ale máme toho mnohem mnohem víc!

Cestování

Cestování je nádherná věc. Otevírá oči a srdce a zanechává nezapomenutelné zážitky. Zatím jsem navštívila šest kontinentů. Ráda se podělím o tipy na cesty.

Pro jednoho odpad, pro druhého poklad.

Reference zákazníků....

5/5
Verča je moje kamarádka a tak jsem její kreativitu, nadšení a nesčetné schopnosti využila už několikrát. Vždy byly její výrobky perfektní a udělaly velkou parádu. Ať už na letních akcích a workshopech pro veřejnost s kachnou (např. projekt Táhni s kachnou) nebo v brněnském centru Kmen. Ten je díky Verčiným výrobkům krásně útulný a jedinečný. Ve Verči se snoubí několik skvělých vlastností, které z ní dělají “turbo apcykl ženu” 😃. Je kreativní, nápaditá, umělecká a přesto i velmi technická, rychlá, zručná a ochotná. Díky tomu Vám může pomoci snad se vším. Děkuji Ti, Veru.
Iva Tomková
5/5
Do našeho centra Kmen nám Veronika vytvořila neobyčejně nápadité lustry a zrcadla, které posunuly náš interiér o úroveň výš. Vyrobila nám i krásné a zároveň praktické meditační polštářky v našich barvách. Mám od ní také na míru dělaný obal na buben, který vypadá velmi elegantně a mnoho lidí ho obdivuje. Nikdy by neřekl, že je udělaný z materiálu na billboard! Verča srší nápady a má neskutečně šikovné ruce, které vyrobí snad cokoliv a přitom kvalitně a originálně. Její výrobky mají velikou hodnotu a z celého srdce můžu doporučit spolupráci s ní.
Marek Hladík
5/5
Díky Verči za její ochotu při domluvě, nápaditost a šikovné ruce, které vytvořily produkty plně v souladu s námi - obohatili jsme naši domácnost o meditační polštářky a bolster, které totálně zbožňujeme. 🙂
Šárka Šperková

Mám ráda výzvy a kreativní podněty....co by mohl být můj další projekt?