Vnímej menstruaci jako dar a změní se ti celý život

Co je to menstruační šperk?

 • Je to osobní talisman a průvodce životem, jedinečný jako ty sama.
 • Pomáhá ti v sebelásce, sebeúctě a sebe-přijetí.
 • Připomíná posvátnost ženského cyklu a vede k vědomému prožívání menstruace. 
 • Pomáhá v napojení na tělo, zastavení a zklidnění se. 
 • Pomáhá ti přijmout menstruaci, což může vést k menšímu krvácení a bolestem při menstruaci.
 • Ukazuje okolí v jaké fázi cyklu jsi, a že o tebe mají ostatní více pečovat – skvělý ukazatel pro muže, děti, kolegy v práci.
 • Skvělý dárek již k první menstruaci.
 • Šperk pro mámu i dceru.
 • Náramek, náušnice, náhrdelník, japa mála, přívěsek, prsten….zkrátka to, co ti nejvíce vyhovuje.  

Jsi výjimečná!
Pořiď si i výjimečný šperk na míru tvým potřebám.

Speciální akce!

 • Chceš mít šperk posílen čistou severskou přírodou?
 • Stále mám zásobu kamenů očištěných a nabitých v čisté a klidné přírodě Finska.

Menstruační šperky s minerály

Využij sílu kamenů pro podporu tvého zdraví a záměrů.
Náramky, náušnice, náhrdelníky, prstýnky, japa mály.

Menstruační šperky se Swarovski krystaly

Buď elegantní, šik a sexy i během menstruace.
Náušnice, náhrdelníky, prstýnky.

Šperky pro jinou fázi cyklu či záměr...

Jsi nervózní a náladová v předmenstruační fázi? 

Potřebuješ posílit sebelásku, vztahy, kreativitu, logické myšlení, soustředění…? 

Chceš zmírnit svůj stres, strach, úzkost, agresi, deprese…?  

Chtěla bys podpořit v konkrétní fázi cyklu nebo zmírnit nějakou jinou, třeba zdravotní neduhu? 

Ráda ti vytvořím šperk s odpovídajícími druhy kamenů. Stačí když mi napíšeš a určitě něco vymyslíme. 🙂

Jak šperky vyrábím?

 • Nejdříve zjistím tvou představu o vzhledu šperku.
 • Řekneš mi co všechno má šperk řešit, podpořit, zmírnit (na úrovni zdravotní, psychické i emoční).
 • Doladíme spolu detaily vzhledu, velikosti a podobně.
 • Každý kousek je originál, tak jako každá žena, STEJNĚ JAKO TY!
 • Šperk ti s plným vědomím vyrobím, energeticky očistím a nabiji podpůrnou ženskou energií a naladím na tvůj záměr.
 • Napíšu ti osobní věnování, které mi intuitivně přijde na mysl.
 • Vytvořím soupis použitých kamenů včetně jejich účinků. 
 • Šperky jsou baleny ekologicky a šetrně k přírodě v ručně vyráběných krabičkách v APcykl stylu.
 • Cena šperku se odvíjí od použitých kamenů a ostatních materiálu, ale také časové náročnosti výroby šperku.
 • Šperky vyrábím převážně na míru, málokdy je vyrábím do skladových zásob.

Něco málo o menstruaci, rituálu Menarche a cykličnosti ženy...

Menstruace je součástí života každé dospívající dívky a ženy. Mnohé ženy ji vnímají jako zbytečnost, otravu, bolest, překážku pro určité činnosti. Pojďme to změnit a vnímat ji jako dar a moudrost ženství, mít k menstruaci úctu. 

Když si vzpomeneme na svou první menstruaci, tak ji většina z nás asi nijak nepřivítala, neoslavila. Spíš naopak. Slyšely jsme: „To teď už budeš mít pořád; každý měsíc“, „Je to otrava. Vložky, tampóny“, „Bolí to“, „Smrdí to“, „Protíká to“ a podobná hesla a věty. Přitom oslava první menstruace je velká událost a přelom v životě každé dívky. Signál, že vstupuje do cyklu plodnosti, že se mění v ženu. 

Tento rituál se nazývá Menarche. Ty, které jej neprožily během své puberty nemusí zoufat. Rituál Menarche se totiž dá udělat zpětně v jakékoli fázi života, dokonce i po přechodu. Můžete si jej udělat sama nebo v kruhu žen. Dokonce jej můžete udělat i víckrát, cítíte-li to tak. Právě během rituálu menarche je dívka (žena) mimo jiné obdarována menstruačním šperkem, který nosí v těchto posvátných dnech každý měsíc. Připomíná si tak, že je to dar být ženou. Projevuje úctu k menstruaci, raduje se. Uvědomuje si, že je to čas odpočinku, ztišení, prohloubené intuice, čištění, opouštění nefunkčních věcí a životních vzorců. Čas načerpání síly na zbývající fáze cyklu. Pokud to s tebou zarezonovalo, jdi do toho! Udělej si rituál Menarche! Klidně mi napiš, ráda Ti v této věci nasdílím své zkušenosti. 

Věřím, že v současnosti už každá žena slyšela o cykličnosti. Tak jako rok má čtyři roční období, měsíc má čtyři fáze i ženy jsou cyklické a střídají se u nich čtyři fáze. Někdy je nazýváme jaro-léto-podzim-zima jindy zase panna-matka-čarodějka-vědma. Každá fáze se vyznačuje jinak. Žena má různou míru energie, empatie, různé nálady, což souvisí s kolísáním hormonů. Je velmi důležité a často výhodné, zejména pro muže, vědět o cykličnosti ženy a rozumět jejímu chování a upravit také své chování k ní. Hodí se to nejen doma, ale také v zaměstnání. 

Jsem ráda, že čím dál více žen si uvědomuje, že existují různé fáze, kdy se jejich chování mění a přijímají, že je to v pořádku a je to přirozené. Přizpůsobují své činnosti a plány svému cyklu a jeho jednotlivým fázím. Vnímají sílu ženství, přijímají jeho dary a využívají jeho potenciál. Užívají si každou fázi a oslavují život.

Více o těchto tématech se můžeš dozvědět například na alchymiezeny.cz. 

Máš dceru a chceš ji ukázat menstruaci jinak – přirozeně, laskavě a hravě? To by ti mohl pomoci kurz od Katky Marešové – Rozkvétající dívka

Chceš prožít rituál Menarche s průvodkyní? Nebo by se ti hodila henna či bylinná směs na vaginální napářku pro sebeláskové opečování? Tak to určitě koukni na ivetadusatkova.cz.

Co říkají ženy, které už svůj menstruační či podporující šperk mají...

5/5
Mám od Verči menstruační náramek i náušnice. Obojí jsou nádherné a podporující. Tvořené s láskou a na míru mým potřebám a přáním. Určitě si náramek taky pořiďte! A náušnice mohu nosit i mimo dobu menstruace. Z toho jsem nadšená, protože jsou tak krásné.
lenka plecháčová
5/5
Přišly nám krásné menstruační náramky, které jsem koupila pro sebe a pro mou sestru. Jsou nádherně zabalené a nabité ženskou energií. Úžasná záležitost, která provází menstruací, dodává sílu a energii. Můžete si vybrat a domluvit se jak náramek bude vypadat. Verunko, moc děkujeme!
Magda rusnáková
5/5
Dnes jsem obdržela svůj první menstruační náramek. Byla jsem velice mile překvapena krásným zabalením, doprovodným textem a komplexně tím, jak to na mě zapůsobilo. Je z toho cítit láska, posvátnost a nadšení pro věc. Je skvělé si pořídit něco, co je tvořeno srdcem a ne jen pro peníze. Moc děkuji za zážitek, který pro mě rozbalování bylo. Můžu jen doporučit!
Klára demelová
5/5
I bought the most beautiful japa mala from Veronika which I adore. I saw it and immediately had to buy it. It was calling my name and a beautiful synchronicity. The mala was beatifully made and packaged down to the very last detail, in high quality with consciously selected stones to create the right energy. Thank you for making this conscious menstruation jewellery, supporting this divine feminine awakening on our Earth! I am excited to expand this consciousness about my own moon cycle. Highly recommended!
JULIA STRINGER, UK
5/5
Nápad se šperky, které podporují menstruaci se mi moc líbí. Je to takové "malé" tajemství co Žena nosí na sobě i v sobě. Komunikace s matkou Zemí přes kameny.
Jana Emerenzie
5/5
Moc děkujeme za náhrdelníky. Dcera i já jsme nadšené a nedáme je z krku. Myslím, že nám sedí na tělo. Doporučila jsem vás svým známým, kterým se taky moc líbí. Ještě jednou velké díky.
hanka a janička
5/5
Chtěla bych moc poděkovat za náramky pro mě a mého muže. Jsou opravdu moc krásné. Ten můj jakoby ke mě patřil, mám ho na ruce a ani o něm nevím. Manželův taky paráda. Ještě ho z ruky nesundal a to je co říct, většinou nic nesnese. (Šperk na podporu otěhotnění).
Ludmila a jan
5/5
Milá Veru, posílám jedno velké díky. Chtěla jsem to vyfotit i s náramkem, ale ten se záhadně vypařil někdy kolem dne, kdy jsem měla pozitivní těhotenský test, ačkoli předtím jsem ho nosila denně. Není nikde k nalezení...Asi splnil úkol a odešel do jiných sfér.
Iva

Sleduj Vědomou menstruaci na sítích

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ: Kameny a minerály nenahrazují odbornou lékařskou péči. Nelze je považovat ani za alternativní metodu ke konvenční lékařské péči. U většiny kamenů nebyly léčivé účinky vědecky ověřeny. Jejich vliv na člověka, jejich vlastnosti a účinky jsou založeny na tisíciletých mýtech, lidových tradicích a léčitelství. Všechny údaje o metafyzických vlastnostech kamenů na tomto webu (APcykl.cz, stejně jako na sociálních sítích APcykl a Vědomá menstruace) jsou pouze informativní, čerpané z obecně známých pramenů. Tyto informace, jež jsou ve společnosti obecně rozšířeny, nejsou návodem, jak obejít klasickou léčbu založenou na vědecky ověřených lékařských postupech a léčivých přípravcích.  

Jak bude vypadat právě tvůj menstruační šperk?